Falešná Nokia 3310 a jak jí poznat?

Falešná Nokia 3310 a jak jí poznat?

Začátkem tohoto roku společnost Nokia otřásla průmyslem telefonu tím, že ohlásila návrat Nokia 3310, což je jediný ikonický telefon. Na mobilním kongresu Mobile World Congress (MWC) v roce 2017 jsme získali první vzhled legendárního telefonu a upřímně řečeno, nikdo z nás se nedokázal udržet v pohodě, a začlo vzrušení mezi uživateli mobilních telefonů po celém světě. Nokia 3310 se údajně dostane do prodeje později v letošním roce, ale již se můžeme setkat s mnoha klony a falešnými funkčními telefony napodobující legendární telefon. Pro běžného uživatele je těžké rozpoznat falešný telefon Nokia 3310 od skutečného, ale nedělejte si starosti, protože vám ukážeme, jak se ujistit, že vás nikdo nepodvedl a nepřipravil o těžce vydělané peníze.

Displejfake nokia 3310

První věc, kterou byste měli hledat na falešné Nokii 3310 je bílé vnější obložení, která ohraničuje obrazovku telefonu. Pokud není bílá nebo má odstín jakékoliv jiné barvy, pak se určitě jedná o padělek. Je-li čistě bílá, je to OK. Originální telefon Nokia 3310 má na displeji pouze bílou barvu a bílá podšívka nepokrývá celý boční prostor zařízení. Originální displej telefonu pokrývá většinu obrazovky a zasahuje do všech čtyř rohů až o po okraj, zatímco falešný mobilní telefon má na svých okrajích prázdná místa.

Falešná Nokia 3310 nemá zakřivený displej a obsahuje plochý displej a ochranné sklo. Originální Nokia 3310 se však může pochlubit pěkně zakřivenou obrazovkou, díky níž je snadno rozpoznatelná.

Operační systém

Pokud jde o operační systém, Nokia 3310 využívá vlastní firemní systém řady 30+, zatímco falešné telefony Nokia 3310 používají generický OS candy bar. Další malé znaky mohou také pomoci při rozlišování skutečného a falešného telefonu, například v originálním telefonu ikona baterie leží vodorovně v pravém horním rohu obrazovky. Panel síťového signálu a název SIM karty jsou k dispozici v levém horním rohu, kde jsou umístěny ve vertikální konfiguraci.

Nokia 3310 original vs fake

Hardware

Zda vlastníte originální telefon Nokia 3310 můžete zjistit také otevřením zadního krytu. Obvyklé čínské zástrčky SIM a microSD sloty pokrývají celou střední oblast telefonu. Skutečný telefon má vstup pro SIM a SD karty v horním rohu.

Nokia 3310 original vs fake