Netradiční způsoby využití mobilního telefonu

Netradiční způsoby využití mobilního telefonu

V dnešní době ho dennodenně používá skoro každý z nás. Zavoláte si. Napíšete zprávu. Chatujete s přáteli. Fotíte selfie. Využíváte naplno všechny jeho funkce. Nebo ne? Podívejte se, jak vám může mobilní telefon ještě více usnadnit život.

1. Uschovejte vaší platební kartu mezi záda a kryt telefonu. Tento trik se může hodit na hudebním festivalu, nebo podobné akci, kde nepotřebujete sebou zákaznické, ani jiné karty. Pokud vlastníte bezkontaktní „platební nálepku“, toto je vhodný prostor pro její umístění. Stylově budete platit přiložením telefonu. Nezapomeňte si vypnout funkci NFC, jinak platba neproběhne. I výrobci na nás mysleli a dnes je na trhu tisíce druhů pouzder s přihrádkou na karty.

pouzdro s kapsou na kreditky

2. Vložte telefon do plastového uzavíratelného zip sáčku. Zabráníte jeho zničení a stále budete mít přístup ke všem tlačítkům. Lidé, kteří pracují v prašném prostředí, jistě ocení tuto vychytávku, která ochrání před potem, špínou, blátem atd. Jednoduchá ochrana se zanedbatelnými pořizovacími náklady.

mobil v plastovem sacku

3. Změňte si pozadí pro ztrátu telefonu. Otevřete si poznámky a napište např.: “Majitel telefonu je Petr Novák. Pokud ho naleznete volete 603 111 111“. Udělejte screenshot obrazovky s tímto textem a obrázek nastavte jako pozadí na uzamčené obrazovce. Pak jen doufejte, že telefon najde ten správný samaritán. Pokud patříte mezi pravidelné návštěvníky barů a diskoték, nebo mezi notorické typy lidí, kteří ztrácejí často svůj mobilní telefon, měli byste si tuto tapetu nastavit aspoň o víkendu. :)

Mobilní hack

4. Vyfoťte si instrukce z GPS navigace a vypněte GPS a internet. Šetříte tím baterii a výdrž telefonu. Udělejte si screenshot z výpisu trasy a když si nebudete jistí kudy jet, podíváte se na fotografii. Podobně si můžete vyfotit třeba celou trasu z mapy. Máte-li v telefonu stáhnuté offline mapy tak vězte, že i ty vás budou stát nutnou dávku energie při připojování na GPS. Tento návod určitě využijete při hledání nějakého obchodu nebo služby. Vyfoťte si z jejich stránek kontaktní informace. Pokud vypadne internet a nebude je moct najít, stále budete mít uložené číslo a adresu ve svém albu.

gps map mobil

5. Udělejte si obrázek orientačního bodu, kde jste zaparkovali své auto. Například v podzemní garáži nákupního centra se vám může tato pomůcka velmi hodit. S fotografií čísla parkovacího místa se vám nemůže stát, že budete běhat s plnými taškami nákupu po parkovišti a hledat auto.

vyfot si kde parkujes

6. Přepněte při nabíjení telefon do režimu letadla. Mobil se vám nabije rychleji. Jestliže neočekáváte žádné hovory a jiné konverzace a potřebujete ve spěchu nabít telefon, nebo máte jen omezený čas k nabíjení, zapněte funkci letadlo a dejte mobil nabíjet. Nabíjí se rychleji když nemusí zachytávat signál GSM. Ke kvalitnímu a rychlému nabití přispěje i kabel s funkcí "quick charge".

režim letadlo

7. Vypněte mobilní data pro některé aplikace. Další pomůcka k šetření nejen energie, ale i dat. Aplikacím, které nevyužíváte, můžete znepřístupnit používání mobilních dat v nastavení telefonu.

8. Při selfie využijte sluchátka. Znáte to. Chcete si pořídit kvalitní selfie, ale potřebujete delší ruce. Připojte sluchátka k telefonu a foťte tlačítky ovládaní hlasitosti.

selfie pomocí sluchátek

 

Přidat komentář