Klasickému selfie už odzvonilo...

Klasickému selfie už odzvonilo.

Selfie je rychlá fotka, ideálně z mobilního telefonu, na niž zaznamenáte sami sebe.

Jenže co taková #shelfie? Slovo vzniklo z anglického označení pro knihovnu. Shelfie totiž zachycují vás a vaši jedinečnou sbírku knih. Vyfoťte se v pozadí s knihovničkou a knihomolové vás budou obdivovat.

Konkurenci selfie je #belfie fotografie. Jen Selter pravidelně na svůj profil na Twitteru nahrávala snímky svého vysportovaného pozadí v přiléhavých kalhotách na jógu. Fotografiím se začalo říkat belfie, což znamená bottom selfie neboli selfie zadku.

Skutečný úspěch sklidí fotky a videa pořízené vrtulníčky na dálkové ovládání s vlastní kamerou, tzv. drony. V tom jsou #dronies výjimečné, nejsou pro každého. Další novinka #selfie definitivně pohřbila – tzv. #spacies. Takové video začíná efektním přiblížením Země přes Google Earth, na které neméně efektně navazuje #dronies blížící se z nebe až k vám.

Víte, co je to #helfie (helfí)? Nikdo neřekl, že musíte fotit jen svůj obličej. Takže #helfie vznikne, když si vyfotíte účes. Písmenko H znamená hair, tedy vlasy.

Drelfie - vznikne tak, že se člověk vyfotí v hospodě totálně na šrot. Je to odvozeno od slova drunk – tedy opilý. Opakem #drelfie je #welfie. Aby se zrodilo, musíte se vyfotit v tělocvičně nebo v posilovně. Neznalostí si ale pojem #welfie osvojili jako pro označení hromadného #selfie. Tedy #selfie kde je na fotce více než jedna osoba.

#footsie: fotografie pouze nohou

#suglie: (selfie + ugly – ošklivý): tady jde o šílené a vtipné grimasy v obličeji.

#welfie: (selfie + workout): fotky upocených těl z fitka, nebo posilovny

A nakonec to nejlepší. #YOUIE znamená: "You Selfie". YOUIE je selfie jiné osoby. Takže vlastně jiné označení pro YOUIE je "fotografie"!

Na závěr ukázka #spacies

Přidat komentář